W jakim stylu wykonujesz zdjęcia?
Preferuję klasykę, czyli jasne, kolorowe, pełne życia i emocji zdjęcia. Można się o tym przekonać oglądając nasze portfolio. Warto mieć na uwadze, że każda impreza jest wyjątkowa i inna. Zachowania ludzi, oświetlenie i kolorystyka panująca na ślubie czy weselu mają wpływ na ostateczny efekt na zdjęciach.​​​​​​​
Z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwować termin?
Nie ma reguły. W przypadku wesel, te najbardziej popularne terminy w sezonie (czerwiec-wrzesień) rozchodzą się zwykle już dwa lata przed. Bardzo podobnie wygląda to w przypadku Komunii. Ale zdarza się tak, że jakiś termin zostaje wolny do ostatniej chwili. Natomiast jeśli chodzi o fotografowanie imprez typu: chrzest, osiemnastka itp. to są one rezerwowane najczęściej pomiędzy 3-6 miesięcy przed.  
W jaki sposób następuje rezerwacja terminu?
Rezerwacja terminu następuje poprzez podpisanie umowy i wpłacenie zadatku. Można to zrobić na dwa sposoby: na spotkaniu u mnie w Sieradzu lub zdalnie poprzez internet, jeśli mieszkacie daleko od Sieradza lub z jakiś innych przyczyn nie ma możliwości się spotkać.
Jaki jest obszar twojego działania?
Mieszkam w Sieradzu, dlatego najczęściej reportaże wykonuję w promieniu do 80km od tego miasta, czyli miastach takich jak: Zduńska Wola, Łask, Wieluń, Bełchatów, Łódź, Turek czy Kalisz. Ale zdarzają się też dalsze wyjazdy, do bardziej odległych rejonów Polski. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. 
Czy posiadasz licencję na fotografowanie w kościołach?
Tak, posiadanie takich uprawnień to podstawa. Byłem już świadkiem sytuacji, w której ksiądz nie chciał dopuścić kamerzysty do filmowania ceremonii, bo nie posiadał takiego zezwolenia. 
Gdzie wykonujesz ślubne sesje plenerowe?
Aktualnie mam kilkanaście różnych lokalizacji do wyboru na sesje ślubne. Najczęściej są to miejsca w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej (Góra Zborów, Zamek Olsztyn), Zbiornik Jeziorsko i jego okolice, Pałac Pstrokonie, Arkadia Łowicz. Zdarzało się nam także fotografować nad Morzem Bałtyckim i Tatrach. Wszystko zależy od Waszych preferencji dotyczących sesji. Konkretne miejsce wybieracie zawsze Wy. My się dostosowujemy. 
Pytanie o sesję w plenerze-czy musimy umieć pozować?
Zdecydowanie nie potrzeba takich umiejętności. Na takiej sesji podpowiadamy jak się ustawić. Bazujemy głównie na naturalności, czyli przytulaniu, buziakach, spojrzeniach i innych tego typu gestach. 
Ile godzin pracujesz w dniu wesela?
Najczęściej pełen reportaż, który obejmuje przygotowania, błogosławieństwo, ślub i wesele- zamyka się w 11-12h. Nie licząc oczywiście przejazdów do i z miejsca docelowego.
Po jakim czasie otrzymamy zdjęcia z wesela?
Maksymalnie do 60 dni roboczych, licząc od ostatniego etapu zlecenia. W pierwszej połowie sezonu weselnego trwa to szybciej, natomiast w drugiej ocieram się o termin graniczny ;) 
Pracujesz na weselu sam czy w zespole?
Są trzy opcje do wyboru:
a) jeden fotograf od początku do końca reportażu (od przygotowań do końca oczepin).
b) dwóch fotografów podczas przygotowań, błogosławieństwa i ślubu
 i potem na weselu już tylko jeden (najczęściej wybierana opcja)
c) dwóch fotografów od początku do końca reportażu.
Jest to kwestia dogadania między nami i wyboru przez Was jednej z tych opcji. 
Czy wykonujesz na weselu zdjęcia grupowe?
Przed weselem uzgadniam z Parą Młodą dokładny przebieg wesela i mojej pracy. Jeśli wyrażacie chęć, to wykonujemy takie zdjęcia.
Czy fotografujesz na poprawinach?
Mam taką opcję w ofercie do wyboru i jeśli macie takie życzenie, to jak najbardziej mogę wykonać również reportaż z poprawin. 
Kiedy ustalamy z tobą szczegóły dotyczące wesela?
Zazwyczaj na około tydzień przed weselem, gdy macie dopięte szczegóły z innymi usługodawcami i znacie konkretny plan przebiegu uroczystości. Wtedy najczęściej przez telefon dogadujemy wszystkiego szczegóły mojej pracy, takie jak dokładne godziny, adresy, a także kwestie dotyczące poszczególnych wydarzeń i etapów przygotowań, ślubu i wesela.
Czy współpracujesz z jakimś kamerzystą? 
Tak, współpracuję z kilkoma zdolnymi kamerzystami, którzy robią świetne filmy. Mało osób przy wyborze usługodawców weselnych zwraca na to uwagę, ale komfort współpracy na linii fotograf -kamerzysta wypływa bardzo na finalny efekt zdjęć i filmu. 
Po jakim czasie otrzymamy zdjęcia z wesela?
Back to Top